Wyposażenie

Pokój dziecka w leśnym stylu — jak urządzić?

Pokój dziecka, jak sama nazwa wskazuje, ma być dedykowany naszemu maluchowi. To właśnie on ma się czuć w nim nie tylko bezpiecznie, ale też komfortowo. W pewnym wieku dziecko ma sprecyzowane zainteresowania, które często przesłaniają cały jego świat. Zdarza się, że nie może zasnąć bez ukochanego pluszaka, albo nie wyobraża sobie dnia bez konkretnej zabawy. W pewnym wieku własny pokój zaczyna traktować jako azyl, warto zatem zadbać o to, by czuło się w nim jak najlepiej.

Leśny pokój dziecka — cechy charakterystyczne

Z pewnością każdy rodzic chce, by jego dziecko wyrosło na wyrozumiałego i wrażliwego człowieka, który nie pozostanie obojętny na krzywdę drugiego człowieka, czy zwierząt. Takie cechy jak empatia czy wrażliwość często kształtują się już w pierwszych latach życia, a pewne wzorce stawiane przez rodziców, kształtują osobowość młodego człowieka. Jednym z czynników wpływających na formowanie wrażliwości jest kontakt z naturą. Czy da się go zapewnić na co dzień? Nie jest to łatwa sprawa, ale namiastkę takiego środowiska może zapewnić odpowiednia aranżacja pokoju. Kolory, na które warto postawić, powinny jak najbardziej odpowiadać tym naturalnym. Przewagę stanowić będą takie odcienie jak:

  • beżowy,
  • szary,
  • brązowy,
  • zielony,
  • biel,
  • żółć,
  • różne tony zieleni.

Meble i dodatki powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Idealnie sprawdzi się surowe drewno, wiklina, len czy bawełna. Nietuzinkowym akcentem, który dodatkowo z pewnością ucieszy dziecko, będzie umiejscowienie w pokoju wiszącej huśtawki lub hamaka. Żeby podkreślić charakter pomieszczenia, warto posłużyć się tapetami bądź naklejkami z motywem leśnym. Może to być np. tapeta w szyszki lub naklejki imitujące leśne zwierzęta. Dekoracje można wykonać razem z dzieckiem — wspólne stworzenie figurek z kasztanów, szyszek i żołędzi nie tylko nada pokojowi oryginalnego charakteru, ale też da dziecku poczucie współtworzenia własnej przestrzeni. To z pewnością sprawi, że jeszcze chętniej będzie w nim przebywało.

Meble dla dzieci — na co zwrócić uwagę

Pokój dla dziecka powinien być nie tylko miejscem do spędzania wolnego czasu i zabawy, ale też swego rodzaju azylem, który da mu poczucie bezpieczeństwa, komfortu i relaksu. Rodzic z pewnością zrobi wszystko, by zabezpieczyć dziecko przed ewentualnymi urazami, jednocześnie nie rezygnując z magicznego charakteru pokoju. Przed zakupem mebli warto zatem upewnić się, czy posiadają one odpowiednie atesty (np. czy pokrywająca je farba lub lakier nie uwalnia chemicznych składników, lub innych alergenów) oraz mają opcję bezpiecznego przytwierdzenia do podłoża lub ściany. Funkcjonalne meble do pokoju dziecka Żywiec nie tylko zagwarantują długie i bezpieczne użytkowanie, ale również wpasują się w tematyczny wystrój leśnego pokoju. Sprzęty z printem zwierzęcym idealnie uzupełnią przestrzeń i jednocześnie sprawią, że z twarzy dziecka długo nie zejdzie uśmiech.