Wyposażenie

Czy można mieć kominek w mieszkaniu w bloku?

Miło jest w chłodny wieczór usiąść przed kominkiem i delektować się ciepłem, jakie z niego emanuje. Jednak co zrobić, jeżeli marzy się nam takie spędzanie czasu, a mieszkamy w bloku, gdzie nie możemy zainstalować tradycyjnego kominka? W takich sytuacjach warto zainteresować się biokominkiem, rozwiązaniem praktycznym, ekonomicznym oraz możliwym do zainstalowania w każdym bloku mieszkalnym.

Biokominek – co to takiego

Urządzenie takie działa na podobnej zasadzie jak tradycyjny kominek, jednak jest między nimi kilka zasadniczych różnic. W przypadku biokominka zamiast drewna spalany jest specjalny rodzaj paliwa, który nie emituje żadnego zapachu, ani dymu. 
Po drugie nie musi on być podłączony do ciągu kominowego, dlatego też może znajdować się w dowolnym pomieszczeniu: salonie, łazience, czy też na tarasie. Z tego względu są to praktyczne elementy wyposażenia mieszkania o znaczącej roli dekoracyjnej. Biokominek w przeciwieństwie do tradycyjnego rozwiązania emituje znacznie mniej ciepła, jednak ma także swoje zalety, o których także należy pamiętać.

Biokominek i jego plusy

Tego rodzaju urządzenia stosowane są nie tylko jako element dogrzewający, ale także dekoracyjny. Nowoczesne wzornictwo pozwala na znalezienie odpowiedniego egzemplarza do praktycznie każdego rodzaju wnętrza. Mnogość dostępnych wzorów i modeli potrafi naprawdę wprawić w osłupienie. Wystarczy zajrzeć pod adres https://sklep.kominkigp.pl/biokominki-biopaleniska-kominki-na-bioetanol, by przekonać się, że każdy z nas może swoje mieszkanie, domek letniskowy czy biuro wyposażyć w nowoczesny i funkcjonalny biokominek.
Kolejną zaletą jest stosowanie paliwa, które spala się całkowicie, nie pozostawiając po sobie popiołu oraz nie emitując szkodliwych substancji do atmosfery. Dodatkowo urządzenie takie może być wykorzystywane do aromaterapii, dzięki zapachowym paliwom do tego przeznaczonym. Biokominek przyczynia się także do zwiększenia wilgotności powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Warto zatem zdecydować się na takie praktyczne i estetyczne rozwiązanie w naszym mieszkaniu.