Szafy na wymiar - kiedy się zdecydować?

Szafy na wymiar - kiedy się zdecydować?

18 sierpnia 2021

W każdym mieszkaniu niezbędnym elementem wyposażenia jest szafa. Może to być niewielkich rozmiarów mebel albo duża i przestronna zabudowa ze specjalnymi drzwiami przesuwnymi. W domu spełnia wiele funkcji i ma przede wszystkim ułatwiać życie lokatorom. Jest meblem, gdzie przechowujemy ubrania, ale także inne rzeczy takie jak sprzęty AGD. Przy jej zakupie mamy do wyboru dwie opcje. Możemy zaprojektować szafę na wymiar albo zdecydować się na gotowy model. Oczywiście pierwsza opcja jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Indywidualny projekt szafy na wymiar

Największą korzyścią przy projektowaniu szafy na wymiar jest to, że możemy ją idealnie dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Dobrze wykonana szafa będzie meblem uniwersalnym, w którym pomieścimy wszystkie nasze rzeczy, nie tylko ubrania. Należy wziąć pod uwagę również to, że każdy z nas jest inny i potrzebuje innego układu szafy oraz garderoby. Zamawiając mebel na wymiar, otrzymamy oryginalny i niepowtarzalny produkt, który z pewnością spełni nasze wszystkie oczekiwania. Dodatkowo szafa na zamówienie idealnie sprawdzi się we wnętrzu niewymiarowym oraz specyficznym. W niektórych domach pokoje są już tak zabudowane, że nie sprawdzi się tam żadne inne rozwiązanie. Wybierając szafy na wymiar, nie musimy przejmować się tym problemem.

Szafa na wymiar to oszczędność czasu i pracy

Szafy do zabudowy z pewnością są bardzo dobrym pomysłem dla osób, które nie lubią tracić czasu na długie wędrówki po sklepach w celu znalezienia gotowego mebla. Wybierając wersję na wymiar, możemy ją zaprojektować nawet we własnym domu. Projektant przyjeżdża do nas i podczas omawiania projektu bierze pod uwagę wszelkie nasze wytyczne. Musi dokładnie uwzględnić również miejsce, gdzie ma stanąć i pozostałe detale, na których nam zależy. Szafa na wymiar umożliwia wykorzystanie każdego centymetra wolnej przestrzeni w pokoju, dzięki czemu nie powstaną trudne do zagospodarowania czy nieestetyczne luki. Decydując się na taką opcję, otrzymujemy kompleksową usługę, ponieważ w koszta wliczone są również pomiary, projekt, dowóz i montaż.

W ten sposób kupujący nie musi się niczym przejmować, gdyż wszystkimi najważniejszymi kwestiami zajmują się fachowcy. Natomiast jeśli chodzi o meble gotowe, to w takim przypadku musimy samodzielnie organizować transport, wnosić je na górę po schodach oraz skręcać.

Jak widać, szafy na wymiar pozwalają oszczędzić mnóstwo czasu i pracy. Są znacznie lepszym rozwiązaniem niż te gotowe. Oczywiście trzeba za nie zapłacić nieco więcej, ale w ostateczności mamy pewność, że dostaniemy produkt taki, jaki sobie wymarzyliśmy, a wymiary będą idealnie dopasowane do konkretnego wnętrza.

Skomentuj

user