Rękawice monterskie - niezbędnik każdego montera

Rękawice monterskie - niezbędnik każdego montera

27 maja 2020

Prace monterskie wiążą się z ryzykiem powstania urazów, dlatego też podczas ich wykonywania wskazane jest korzystanie z rękawic ochronnych, by zabezpieczyć swoje dłonie przed zranieniem. Ponadto rękawice, w które monter jest zaopatrzony, muszą zapewniać solidny uchwyt narzędzi oraz swobodę wykonywania ruchów. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy wskazać najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiednich rękawic ochronnych.

Kategoria zależna od przeznaczenia

Od 2018 roku rękawice ochronne zostały podzielone na 3 kategorie, w zależności od ich zastosowania. Im jest ona wyższa, tym większą ochronę zapewnia sprzęt ochronny do niej zaliczony. Dlatego też wybierając rękawice dla nas lub naszych pracowników, powinniśmy dobrać ich rodzaj do charakteru wykonywanych przy ich użyciu prac. W ten sposób dłonie i ręce pracowników będą zabezpieczone w dostateczny sposób, a przeprowadzane przez nich prace wykonywane sprawnie i bezpiecznie.

Pasuje jak rękawiczka

Ważna jest także kwestia dopasowania danych rękawic do dłoni osoby, która z nich korzysta. Za duże lub za małe mogą powodować dyskomfort i uniemożliwiać wykonywanie zleconych zadań w sposób prawidłowy.
Powinniśmy także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są rękawice, musi to być solidne i wytrzymałe tworzywo. Najlepiej, gdyby dobrze znosiło działanie czynników atmosferycznych, zmiany temperatury oraz było odporne na namakanie i działanie różnego rodzaju cieczy. Tylko tego rodzaju produkty spełniają swoje zadanie i pozwalają na bezpieczną i skuteczną pracę.
Duże znaczenie ma także producent kupowanych przez nas rękawic, najlepiej zdecydować się na znaną i cenioną markę, gdyż to gwarantuje nam wysoką jakość produktu, jego trwałość oraz zgodność z wszystkimi obowiązującymi sprzęt ochronny normami. Jednym z takich producentów jest firma LevelSC, na jej stronach pod adresem http://levelsc.pl/rekawice-monterskie/ znajduje się szeroka oferta profesjonalnych rękawic monterskich najwyższej jakości.

Skomentuj

user