Przecinarka do glazury - ręczna czy stołowa?

Przecinarka do glazury - ręczna czy stołowa?

15 lipca 2022

Odpowiednio dobrany, wysokiej jakości sprzęt to podstawa uzyskania doskonałego efektu końcowego podczas układania płytek ceramicznych. Jednym z najważniejszych narzędzi przeznaczonych do tego rodzaju zastosowań są przecinarki do glazury, które pozwalają na precyzyjne ciecie płytek ceramicznych, kamienia, gresu i innych materiałów wykorzystywanych do wykonywania glazury. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego sprzętu? Na jaką przecinarkę do glazury warto się zdecydować? Podpowiadamy!

Wybór przecinarki do glazury – na co zwrócić uwagę? 

Przed zakupem przecinarki do płytek ceramicznych, gresowych czy płyt kamienny warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które będą warunkowały późniejszą eksploatację urządzenia oraz uzyskiwanie wysokich właściwości obrabianych elementów. Do najważniejszych z nich zalicza się parametry, takie jak długość i głębokość cięcia określająca maksymalną grubość ciętego materiały oraz wymiary obrabianych płytek. Wybierając przecinarkę do glazury, warto także zwrócić uwagę na przestrzeń, w której wykonywane będą prace przy wykorzystaniu tego urządzenia – inne rodzaje przecinarek zalecane są do zastosowań prywatnych, a inne do większych pomieszczeń, takich jak hale produkcyjne czy miejsca budowy. 

Rodzaje przecinarek do glazury – jakie wyróżniamy? 

Przecinarki do glazury to specjalistyczne narzędzia służące do cięcia różnego rodzaju tworzyw i materiałów budowlanych w postaci kafelków. Przy ich wykorzystanie można sprawnie i szybko przecinać płytki ceramiczne, kamienne, marmurowe czy granitowe. Do podstawowych rodzajów tego typu urządzeń zalicza się przecinarki ręczne i elektryczne przecinarki stołowe. Dobierane są one w zależności od wymagań stawianych przez konkretne zastosowanie. Decydując się na przecinarki ręczne lub przecinarki stołowe, pod uwagę należy tutaj wziąć ilość pracy, sposób wykonywanego cięcia oraz rodzaj i wielkość obrabianego materiału.

Przecinarka ręczna do glazury – kiedy się na nią zdecydować?

Przecinarki ręczne do glazury to narzędzia o prostej budowie i sposobie użytkowania. Charakteryzują się one niską wagą i łatwością przemieszczenia, dlatego mogą być stosowane praktycznie wszędzie i w każdych warunkach eksploatacji. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności, szybkości oraz precyzji przeprowadzania prac w obrębie odpowiedniego przygotowania płytek ceramicznych, kamiennych czy gresowych. Ręczne przecinarki do glazury najczęściej wykorzystywane są do samodzielnego użytku w gospodarstwach domowych. Jednak cieszą się popularnością także wśród profesjonalnych firmy, które zajmują się przeprowadzaniem remontów odbywających się na dalekich kondygnacjach, gdzie nie ma możliwości zastosowania urządzeń o konstrukcji stołowej. 

Elektryczna przecinarka stołowa i jej zastosowanie 

Elektryczna przecinarka stołowa do glazury to specjalistyczne rozwiązanie o bardziej złożonej konstrukcji, które charakteryzuje się wysoką jakością oraz optymalnym wykorzystaniem możliwości technologicznych. Zastosowanie tego rodzaju urządzeń pozwala na przeprowadzenie precyzyjnych procesów. Nowoczesne przecinarki stołowe posiadają także funkcją chłodzące i przeciwpyłowe, które pozwalają na ograniczenie pylenia z przecinanych elementów. Idealnie nadają się one do profesjonalnych zastosowań w firmach budowlanych i wykończeniowych. 
 

Skomentuj

user