Jak wybrać rusztowanie na budowę?

Jak wybrać rusztowanie na budowę?

24 lutego 2021

Budowa to poważna inwestycja, która wymaga zgromadzenia dobrej jakości materiałów oraz odpowiednich narzędzi pracy. Przy realizacji zadań budowlanych obydwa te elementy są bardzo ważne. Szczególnie istotną sprawą są rusztowania. To element niezbędny na każdej budowie, dzięki któremu zapewniona jest zarówno płynność prac, jak i bezpieczeństwo pracowników. Prace na wysokościach wymagają wykorzystania tego rodzaju konstrukcji, bez nich nie ruszy żadna budowa. Jak wybrać odpowiednie rusztowanie? Oto garść informacji.

 Od czego zależy wybór rusztowania na budowę?

 Wybór osprzętu uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju prowadzonej inwestycji. Producenci oferują wiele rodzajów rusztowań, które różnią się konstrukcją i parametrami technicznymi. Do bardzo popularnych należą rusztowania wykonane z aluminium, ponieważ są lekkie, a zarazem trwałe, stabilne i wytrzymałe. Należy pamiętać, że rusztowanie należy dobrać do rodzaju wykonywania prac. Innego rodzaju sprzętu będzie potrzebował właściciel domu do odnowy elewacji czy prac konserwacyjnych na dachu, a innego wielka firma budowlana, która tworzy budynki wielkogabarytowe z dużą ilością pięter. 

 Jakie są rodzaje rusztowań?

 Inwestor musi sobie odpowiedzieć na pytanie, jakich konkretnych rusztowań potrzebuje. Może wybrać konstrukcje modułowe, które oparte są na systemie rygli, wsporników i stężeń. Ten rodzaj osprzętu świetnie się sprawdzi przy budowie wysokich budynków, takich jak wieżowce, obiekty przemysłowe czy wieże kościelne. Dzięki możliwości tworzenia dowolnych kombinacji można je idealnie dopasać do rodzaju wykonywanej pracy. Innym typem rusztowań są zbudowane z pomostów rusztowania ramowe. W tym przypadku poziome i ukośne elementy można dowolnie zmieniać na dowolną szerokość, potrzebną do wykonywania pracy pomostu. Jeszcze innym rozwiązaniem są rusztowania przejezdne, oparte na wieżowej konstrukcji i wyposażone w mobilne kółka. Można je wykorzystywać do różnego rodzaju prac budowlanych. 

 Rusztowania na budowę - inwestycja, która zawsze się opłaci

 Jeżeli jesteś wykonawcą prac budowlanych i potrzebujesz rusztowanie na budowę najlepiej zainwestuj w najlepszej jakości sprzęt, który pochodzi od sprawdzonego i godnego zaufania producenta. Takie rusztowania proponuje firma Instant Polska, która oferuje zarówno wynajem, jak i sprzedaż rusztowań. Znajdziesz tu zarówno sprzęt do prac wykonywanych przy niskich budynkach, jak i na znacznych wysokościach. 
 Wybór rusztowania na budowę uzależniony jest zawsze od potrzeb przedsiębiorcy i zakresu wykonywanych przez niego prac.

Skomentuj

user